StylMejker Logo

ÚVOD Purple-arrow-left ŠTÝLOVINY

Štýloviny

Každá z nás by si raz (ne)mala kúpiť žltú kabelku

Tak mala alebo nemala?? Odpoveď na túto otázku najlepšie vystihuje príbeh jednej mojej klientky, ktorá... ...ledva počkala, kým nám doniesli kávu a spustila na mňa záplavu slov. Bola veľmi vzrušená a chvíľu mi trvalo, kým som si z toho množstva informácií poskladala príbeh, ktorý ju doviedol až ku mne.

DETAIL ČLÁNKU

08
NovA čo to je vlastne ten štýl?

Pre mňa ako osobnú stylistku je veľmi prekvapujúce, keď zistím, s čím všetkým si ľudia spájajú slovo „štýl“. A ako často máva určitý negatívny podtón. Na príbehu jednej mojej klientky som zistila, čím to vlastne je. Pokúsim sa vám priblížiť jej slovami, ako celú módu a štýl vnímala:

DETAIL ČLÁNKU

16
AugTúto handru si mám fakt obliecť?

Táto otázka od Simony ma úprimne rozosmiala. V rôznych obmenách ju počujem z úst mojich klientok, keď im prinesiem do kabínky vec, ktorú by ony ani nechytili do ruky. A áno, ako správne tušíte, väčšinou je to potom ich najobľúbenejší kúsok.

DETAIL ČLÁNKU

02
AugNauč sa vyjadriť kto si alebo deň pre právničku

Tento príbeh je o žene, ktorá bola úspešná, pretože tvrdo pracovala a príjemná, pretože zostala ľudská a sama sebou a zmeny v živote vnímala nielen ako nevyhnutnosť, ale aj ako možnosť postúpiť o krok vpred.

DETAIL ČLÁNKU

27
JulPomoc! Som svadobná mama!

Uvedomili ste si niekedy čo sa odohráva v hlave takej svadobnej mamy? Ak si myslíte, že len kopec vecí okolo prípravy svadby, tak ste na omyle.

DETAIL ČLÁNKU

19
JulNajdokonalejší DEŇ MATIEK

Toto je príbeh ženy, ktorá minulý rok hľadala darček na Deň matiek. Som jej veľmi vďačná, že sa so mnou a teraz aj s vami podelila o to, ako môže taký dokonalý darček pre mamu vyzerať:

DETAIL ČLÁNKU

10
MayŠtýl Mejkerka z vás neurobí nákupnú maniačku

Lýdia Machová je jazyková mentorka a polyglotka, ktorá má za sebou úspešný príbeh. Napriek svojmu mladému veku dokázala prelomiť bariéru neefektívneho učenia sa cudzích jazykov a po celom Slovensku učí ľudí ako si jazyky osvojiť úplne novými, zábavnými a hlavne fungujúcimi metódami.

DETAIL ČLÁNKU

02
MayDeň so Štýl Mejkerkou

V tomto článku vás pozývam opäť nahliadnuť do môjho sveta Štýl Mejkerky. Prečo Štýl Mejkerka a čo to vlastne je? M. Š. sú iniciály môjho mena a Š. M. sú moje druhé iniciály, moja vášeň, práca, radosť a názov značky, pod ktorou vystupujem – Štýl Mejkerka.

DETAIL ČLÁNKU

25
OctNa nákupe so Štýl Mejkerkou

„To myslíš vážne?“ pýtam sa Marcelky pri pohľade na ružovú kabelku vo forme veľkého mešteka. „Je z pravej kože. Uvidíš, ako sa ti bude hodiť do šatníka,“ dodáva s úsmevom.

DETAIL ČLÁNKU

21
SepNajlepší spôsob ako prísť na to, čo skutočne potrebujeme, je zbaviť sa toho, čo nepotrebujeme

Tento týždeň sme sa s kolegyňami rozprávali o letnom šatníku. A priznanie jednej z nich ma prinútilo sa pozastaviť. Má na leto 50 párov topánok. Päťdesiat! Pýtam sa prečo, keď má len jeden pár nôh?!

DETAIL ČLÁNKU

22
JunAk by som mala denne nosiť pracovnú uniformu, aká by bola?

Minule som pri túlaní sa po internete našla článok o tom, ako istá kreatívna riaditeľka reklamnej agentúry dosť odvážnym spôsobom zatočila s upratovaním svojho šatníka. Matilda Kahl v jedno pondelkové ráno veľmi dlho zvažovala, čo si obliecť na schôdzku, ktorú v ten deň mala. Hoci mala voľnú ruku v tom, čo si oblečie do kancelárie, sama seba sa niekoľkokrát pýtala, či je ten ktorý kúsok na daný míting vhodný

DETAIL ČLÁNKU

22
Jun7 módných chýb, ktoré už nerobím ... po tom, ako som stretla Marcelku – 2. časť

Chyba 4: Slepé nasledovanie módnych trendov Nie každý z módnych trendov je pre každého. Ak niektorý z nich nie je pre vás, vzdajte sa ho. Nekupujte si niečo len preto, že je to momentálne v móde ak vám to nepristane. Skutočne verím, že mať svoj vlastný štýl je viac ako slepo nasledovať módne trendy. Aj keď to možno znie ako klišé. Noste to, čo vám pristane, v čom sa cítite dobre a čo podporí vaše autentické ja.

DETAIL ČLÁNKU

23
Mar7 módných chýb, ktoré už nerobím ... po tom, ako som stretla Marcelku – 1. časť

Chyba 1: Nereálne zhodnotenie vlastných proporcií. Toto je jedna z najdôležitejších vecí, ktorú je treba pokoriť, ak sa snažíme chodiť dobre oblečené. Pozrieť sa reálne do zrkadla a triezvo zhodnotiť, ktoré časti nášho tela je dobré vyzdvihnúť, aby sme kde tu čosi zakryli.

DETAIL ČLÁNKU

22
MarTri dobré rady ...

... ako ušetriť čas. Ako zistiť, čo môže z vášho šatníka odísť počas jarného upratovania. Ako sa vždy cítiť fajn. A vyzerať pri tom úžasne. Tri veci, ktoré mi ako žene pomohli sa nestratiť v tom, čo na seba.

DETAIL ČLÁNKU

07
MarMôj liek proti módnym pohromám

Cez víkend som sa prehrabávala svojou skriňou a našla fotky z mladosti. Musím povedať, že ako dieťa som bola veľmi štýlová. Moja mama mi veci šila. Z Burdy. Ktorá vtedy bola len z dovozu. Všetky svetríky mi štrikovala.

DETAIL ČLÁNKU

15
FebDívaj sa mi do očí, miláčik :)

Čítam posledné Marcelkine články a nemôžem nesúhlasiť. Aj mne pomohla vyriešiť problém. Problém so schovávaním toho, čo mi štedro nadelila príroda.

DETAIL ČLÁNKU

09
FebAko som stretla Štýl Mejkerku

Nie som žena, ktorá rada nakupuje. Tak to jednoducho je a bodka. A muži nemusia súhlasiť, ale takých je nás naozaj veľa. A bolo ešte horšie kým som neprešla Marcelkinými rukami.

DETAIL ČLÁNKU

10
JanOkolo sveta len s malým kufríkom – ako sa zbaliť na cesty?

Určite každá poznáte ten pocit, keď stojíte nad otvoreným kufrom, vedľa hromada zo skrine vyložených vecí. A vy zúfalo premýšľate ako ich všetky zbaliť do toho hrozivo malo vyzerajúceho kúska batožiny. Trend poslednej doby.

DETAIL ČLÁNKU

27
JunŠatníková kombinatorika

Odvtedy ako sa mojím šatníkom prehnal vietor menom Marcelka, ešte sa mi nestalo, že by som pred skriňou stála so zúfalým „nemám si čo obliecť“. Pritom ja v skrini naozaj nemám toho veľa :)  Ani to nehodlám meniť. Nie je prečo.

DETAIL ČLÁNKU

28
OctSme tým, ako sa obliekame

Hovorí sa, že sme tým, čo jeme. Súhlasím. Odvtedy ako Marcelka prevetrala moju skriňu si však uvedomujem, že sme aj tým ako sa obliekame. Premýšľali ste už niekedy nad tým ako naše pocity ovplyvňuje to, čo máme na sebe? Čo svojim oblečením vysielame do sveta? A či sú farby, ktoré nosíme v súlade s tým akú svoju náladu chceme podporiť?

DETAIL ČLÁNKU

25
OctPrievan v skrini. Prievan v živote.

Marcelku poznám niekoľko rokov. Dlhé mesiace sme si však len vymieňali zopár slov a úsmev pri ranných tréningoch vo fitku. Potom do môjho života vstúpil zážitok. Zásadným spôsobom zmenil môj život. Začala som si čoraz viac uvedomovať chybné životné vzorce, obmedzenia.

DETAIL ČLÁNKU

12
OctPohľad do zrkadla ma opäť teší - aj vďaka Marcelke

Svoj šatník som nemenila dlhšiu dobu a mala som tam kúsky aj spred 10 rokov, kedy som si mohla dovoliť teenagerské oblečenie, zároveň som tam mala množstvo „mamičkovského“ oblečenia a veľkých vecí. Keďže som po materskej okrem dieťaťa získala aj pár kíl k tomu; ako aj nové prírastky biznis kúskov, ktorých bolo žalostne málo.

DETAIL ČLÁNKU

07
AprPrečo by žena mala byť ženou, alebo ako som prešla premenou

V dnešnom svete plnom biznis žien, žien manažérok, ako aj žien v politike, sa stretávame s pojmami ako pracujúca matka, rodová rovnosť, rovnosť príjmov, muž na materskej dovolenke a žena líderka. Nebudem riešiť to, či je to správne alebo nie. Zameriam sa na to, že mnohé ženy popri toľkým až takmer mužským pracovným postojom a súťaživosti zabúdajú na to, že sú ženami a zakrývajú svoju ženskosť. V mužskom svete ich tak muži berú ako ďalšieho mužského konkurenta.

DETAIL ČLÁNKU

04
MarZásah do zlatého

Poznáš ten vtip? Žena programátorka je ako morské prasa, ani morské, ani prasa, počúvala som často po prezradení povolania. Áno, vtipné, ale v duchu takéto spochybnenie ženskosti stále viac škrie.

DETAIL ČLÁNKU

15
Jan